KLIM Latitude – nepremokavé turistické oblečenie na motorku

KLIM Latitude – nepremokavé turistické oblečenie na motorku
29. apríla 2019 František Zubal

Hľadáš kvalitné oblečenie na motorku? Nepremokavé, komfortné, na bežnú turistiku, na vozenie sa… Príjemné, ľahké a dobre odvetrané…
Lebo dostal som takú ponuku, že vyskúšaj nový KLIM Latitude.

Tak som si nový KLIM Latitude vyskúšal v Chorvátsku

Proste, čo si o tomto motorkárskom oblečení myslíš? Úprimne a hneď od úvodu. V minulosti som už KLIM Latitude mal a teraz mám Badlands Pro. Zodpovedal som asi všetko. Podľa mňa je to to naj oblečenie na motorku, čo sa dá na seba dať, ak človek jazdí adventure mašiny. Prečo by som to mal teda robiť? Ále, nakoniec som bol zvedavý, tak som vyskúšal.

„Nechápem prečo si ľudia kupujú Badlands Pro, keď  im ho netreba. Sám vieš, aké to je oblečko. Latitude by sa im hodil ďaleko viac, ale na ten ani nepozrú. Stojí podstatne menej, je príjemnejší, na turistiku vhodnejší…“

Marián Krolák

Je to naozaj príjemné moto oblečenie – KLIM Latitude

Tak som sa zastavil na „kávičku“ v Touranbike Poprad a pustil sa ako stále do nejakej tej debaty. Z toho vzišlo, že veď vyskúšaj oblečenie na motorku KLIM Latitude a povedz nejaké dojmy. V predošlom modeli KLIM Latitude som odjazdil kopec kilometrov. Pojazdil som v ňom celé Nórsko od fjordov až po Nordkapp. A teraz táto príležitosť vyšla na „test“ v Chorvátsku.

Kde sa more snúbi s horami 

KLIM Latitude – brutálny univerzál

Musím povedať, že bolo a stále to je super oblečenie na motorku. KLIM Latitude je brutálny univerzál, v ktorom nepremokneš, budeš sa cítiť pohodlne. Či pôjdeš na adventure motorke alebo na vyslovene cestnom turistovi.

KLIM Latitude je turistický univerzál, ako BMW R1200GS

Čo ponúka KLIM Latitude – 100 % nepremokavosť

Má membránu Gore-Tex, takže si to kupuješ so zárukou doživotnej garancie toho, že ti oblečenie nepremokne. Nepotrebuješ pritom na seba dávať žiadne nepremoky, ani nič podobné.

KLIM to je doživotná garancia nepremokavosti

Dômyselný systém vetracích otvorov

Rozzipsuješ zipsy na vetrákoch a mal by si byť v pohode. Nezabúdaj, že k funkcii ale potrebuješ pohyb. Páči sa mi, že aj KLIM Latitude má možnosť, rovnako ako KLIM Badlands Pro, zaistiť bundu na gumičkách tak, že ostáva odvetraný hrudník.

Premyslený systém vetracích otvorov je doména značky KLIM

Zamerané na ochranu jazdca

Oranžové chrániče D3O a Cordura – to nemusíme rozoberať predsa ďalej.

Zamerané na turistiku

Kopec vreciek. Vonkajšie, vnútorné, skryté… Časti na prispôsobenie oblečenia jazdcovi.

Len dobre hľadaj, čo kde odložíš – KLIM Latitude

Vodotesnosť výrobku zabezpečuje 2-vrstvový laminovaný materiál GORE-TEX®, vyniká svojim vonkajším povrchom. Na najviac exponovaných miestach KLIM nešetril a nasadil naň materiál 840D CORDURA®. Celkový strih – ergonómia výrobku je prispôsobená práve na diaľkovú turistiku. Súčasťou motobundy je integrovaný systém D3O® chráničov.

 

KLIM Latitude je motokrárske oblečenie na všetko

Naozaj v ňom vieš robiť fakticky čokoľvek. Tým, že je oproti KLIM Badlands Pro také „mäkšie“, skôr si na neho zvykneš. Vieš ho v podstate nosiť aj len tak, ako bundu. Jasné je to trošku obmedzujúce, ale nie vyslovene nepohodlné. Samozrejme sa v ňom dobre jazdí, či turistickým tempom po cestách, alebo v stupačkách pri poriadnom adventure výlete. Má veľmi široký záber toho, kde ho naozaj naplno využiješ, hlavne čo sa rôznych druhov jazdenia týka.

Pohodička aj v stupačkách – KLIM Latitude

KLIM Latitude je ľahké, príjemné, komfortné moto oblečenie. Dá sa dobre prispôsobiť jazdcovi vďaka viacerým sťahovacím pásikom. Nový model má aj kožené časti na rukávoch, na límci okolo krku, čo je veľmi príjemné. Jeho primárnym určením je skrátka komfort a turistika, pričom znesie taktiež aj zlé podmienky na jazdenie. Podstatou je, že je to oblečenie na motorku, ktoré nepremokne, čo garantuje aj jeho výrobca.

Odvetranie zabezpečuje 6 vstupov, čo je pri turistickej laminovanej gore-texovej motobunde úplne postačujúce. Bunda je podšitá materiálom KLIMATEK ™, ktorý oceníte hlavne pri vyšších teplotách. V bunde nájdeme 5 vonkajších vreciek, 4 vnútorné vrecká a 1 tajné vrecko.