KLIM Dakar – nemilosrdný adventure drsňák

KLIM Dakar – nemilosrdný adventure drsňák
29. mája 2019 František Zubal

Prekroč svoje vlastné hranice, dopraj si ľahkosť, dokonalé odvetranie a tlač všetko na limity, ktoré v KLIM Dakar určite prekonáš. V KLIM Dakar si totiž nemilosrdný drsňák. Potlač svoju túžbu po dobrodružstve ešte ďalej, v tomto ultimatívnom adventure oblečení na motorku.

KLIM Dakar je veľmi ľahké a hlavne vzdušné oblečenie, ktoré využiješ na adventure motorke. Pokiaľ jazdíš na veľkej a ťažkej motorke, chceš s ňou naozaj jazdiť, podať skutočný jazdecký výkon alebo chceš niečo do extrémnych horúčav, odpoveďou je KLIM Dakar. Ak ťa baví celodenná makačka v teréne, chystáš sa trebárs na amatérsku rally, chceš tomu proste nakladať, pouvažuj nad týmto oblečením na motorku.

KLIM Dakar – ľahkosť, ktorú oceníš

Nepríjemným faktorom pri jazde je často krát teplo až extrémna horúčava. Často si ju spôsobíš sám. Veľká motorka, znamená veľa kilogramov, ktoré je nutné krotiť. A keby len krotiť, ale niekedy aj dvíhať, často krát sa otáčať na malom priestore… Keď tomu nakladáš, zvlášť v ťažšom teréne, tak proste na motorke makáš. Svaly pracujú, dych je rýchlejší, potíš sa a kuaaa je horúco. Lenže prestať nemôžeš, čo nemôžeš, nechceš!!! Lebo balkánske šotoliny ťa chytili za srdce. Každý prejdený kilometer je dávka koncentrovaného šťastia naliata hektolitrami zážitkov medzi tvoje spomienky.

Vlastne to môže byť kdekoľvek a kedykoľvek. Kedy proste točíš plynom a nechceš zastať. Hľadáš ďalšie a ďalšie cesty, miesta kam sa dostať, miluješ ten adrenalín, aký ti dáva súhra okolností. Motorka, brutálna jazda a ty, ako nemilosrdný drsňák, ktorý má toto všetko pod palcom. Lenže keď chceš byť v pohode po mnoho stoviek kilometrov, potrebuješ ostať svieži. Potrebuješ ľahké adventure moto oblečenie, čosi ako KLIM Dakar.

Tu nenájdeš žiadne zbytočnosti, nič nepretŕča, žiadne fancy cingráltka, čistá nefalšovaná funkčnosť. Pričom KLIM Dakar stále vyzerá bombovo, a možno práve preto.

Odolný textil, sem tam nejaké vrecko, kopec vetracích otvorov

Záleží na tom, kedy sa chystáš jazdiť. Obvykle je to ale tak, že rána bývajú chladnejšie, zvlášť, ak si niekde v horách. To na seba dáš KLIM Dakar a budeš mať zazipsované všetky vetracie otvory. Chápeš, aby ťa zbytočne neprefúklo. Aj ty sa potrebuješ najprv rozohriať. Uviesť telo do pracovného režimu. Vtedy ešte nechceš, aby okolo teba prúdil studený vzduch. No v momente keď sa začneš potiť, alebo začneš cítiť, že začína byť teplo, môžeš si vo veľkom začať regulovať odvetranie.

Vetráky sú fakt veľké, niektoré až abnormálne obrovské.

Veľké vetráky na rukávoch si skrátka okamžite všimneš.

Vetrací otvor nad zápästím je veľmi veľký. Ak stiahneš k zápästiu oba zipsy, bude naplno otvorený. Okolo zápästia si samozrejme rukáv stiahneš suchým zipsom.

Ak by si si však chcel dať bundu KLIM Dakar dole, suchý zips nemusíš zakaždým rozopínať. Vytiahneš hore oba zipsy vetracieho otvoru a bundu dáš dole bez toho aby si si vyzliekal rukavice. Otvor na rukáve bude dostatočne veľký.

Vetracie otvory budeš mať aj v hornej časti rukávov. Ak by ti ani to nestačilo, vieš v oblasti ramien odzipsovať celý rukáv a vznikne ti vesta.

 

Boky sú taktiež statočne odvetrané.

Na KLIM bundách nájdeš systém pre maximálne odvetranie hrudníka, kde rozopneš vrchnú časť bundy a jej okraje držia na gumičkách a háčikoch tak, že ti v oblasti pod krkom vznikne veľký otvorený trojuholník.

Vrchnú časť bundy teda rozzipsuješ.

A okraj s gumičkou zachytíš o háčik v oblasti kľúčnej kosti.

Nohavice KLIM Dakar – toto nie sú iba cross gate

Aj keď by sa to mohlo na prvý pohľad zdať. Tieto nohavice nie sú ako obyčajné gate na motocross. Textília je hutnejšia a hlavne majú vrecká a vetráky.

Veľký vetrací otvor aj vrecko na stehne.

Rozmer je myslím jasný a zreteľný. Toto v extrémnych horúčavách určite oceníš.

Spodnú časť rozovrieš dostatočne na to, aby si ich dostal dole aj cez obutú čižmu.

Stiahneš podľa potreby suchým zipsom

Chrániče na 3 spôsoby

To ako vyriešiš chrániče v tomto komplete je len na tebe. Máš defakto 3 možnosti. Buď to si do kompletu vložíš oranžové D3O chrániče (alebo akékoľvek iné čo sa tam vlezú), no môžeš použiť aj pevnú korytnačku a klasické enduro či cross chrániče.

Skrátka to bude štýlom chráničov, ako klasické motorkárske oblečenie. Čiže súčasťou bundy budú lakťové, ramenné a chrbtový chránič.

Alebo si na seba dáš najprv pancier (čiže korytnačka, hrudný chránič a lakťový chránič) a k tomu chrániče lakťov.

Náš tip – KLIM Tactical

Je tretia možnosť. Taká zlatá stredná cesta. KLIM Tactical Shirt – sieťový materiál, ako spodné prádlo, ale jeho súčasťou sú chrániče. Perfektne sa prispôsobí telu. Odvádza od tela pot, takže to máš hneď ako funkčné prádlo.  Na nohy potom KLIM Tactical Short a pevné chrániče kolien.

Na to celé hodíš iba dres KLIM a si vybavený pre extrémne horúčavy.

Pretože bundu vieš zbaliť do ozaj malého kompaktného stavu. Taká rolka, ktorú na seba hodíš v prípade potreby.

 

Preto je super so sebou nosiť aj ruksak s camelbagom. Kde odložíš v prípade potreby bundu, máš so sebou vodu, niečo pod zub a skrátka nejaké tie vždy potrebné drobnosti.

 

.

KLIM DAKAR – vzdušná bunda pre každého športovo založeného motorkára. Ideálna voľba na enduro jazdenie, alebo jazdenie za teplého počasie. Komfortný strih, množstvo vetracích otvorov, možnosť odobrať rukávy.

Absolútna špička pre nekompromisných jazdcov

Celé to je jeden úžasný komplet. Ak rád jazdíš využiješ to všetko naplno. Zvlášť keď príde horúce leto, a ty budeš mať na sebe KLIM Dakar, pochopíš, že si spravil dobre. Keď sa kámoši v konvenčných moto bundách proste budú trápiť s teplom, ty na nich budeš s úsmevom tlačiť, veď poďme ďalej.

Naviac v pieskovej farbe so zvýraznenými neónovými vetrákmi vyzerá štýlovo a nekompromisne drsňácky. KLIM Dakar proste chceš mať na sebe.

Všetko nájdeš v e-shope Touranbike, výhradné zastúpenie KLIM pre Slovensko alebo osobne na predajni  Touranbike v Poprade.

Nezabudni na záruky od nás

KLIM a Touranbike Poprad ti kryjú chrbát – záruka výmeny oblečenia

KLIM a Touranbike Poprad to je oblečenie na mieru – záruka správnej veľkosti

Celú ponuku vždy nájdeš v našom eshope: www.klim.sk

Samozrejme, oblečenie KLIM si môžeš vyskúšať aj v kamennej predajni Touranbike, Alžbetina 27, 05801 Poprad.

Hotline pre správny výber: 0905-790 246

 

.