Buď nekompromisný – vyraz vpred v oblečení KLIM® Badlands Pro

Buď nekompromisný – vyraz vpred v oblečení KLIM® Badlands Pro
19. marca 2018 František Zubal

Poď do toho s nami, skoč na motorku, potiahni zips na svojej bunde až po krk, silný nádych a svet patrí iba tebe. Máš to v génoch, srdce dobyvateľa, duša dobrodruha ako Hanibal, cestu si nájdeš alebo spravíš! Mongolské diaľavy, nekonečno ciest v Rusku, Sahara a jej piesok alebo zarúbaná cestička blízko tvojej chaty? To kým si, máš v hlave, kašli na názor, jazdi, užívaj si život, nenechaj detské sny zašednúť. My sme KLIM, jazdíme, objavujeme, tešíme sa vždy z nových dobrodružstiev. Tak poď do toho s nami!

 

Všetko to začalo, kým si v hlave nemal žiadne povinnosti. Hral si sa a blbol s kamarátmi. Prvé modriny, keď sa ako decko strieskaš zo stromu, ti ukázali, že nie si zo skla, nerozbiješ sa len tak. Svet sa vtedy zdal byť nekonečný. Čítal, počúval a učil si sa o cestovateľoch. Áno, zmenili náš svet. Chcel si sa tiež pustiť do neznáma ako Kolumbus, obísť našu planétu ako Fernão de Magalhães, dobiť južný pól ako Amundsen… a skončil si pri motorkách. Motorkách, ktoré nepoznajú pojem koniec cesty. Nemáš ho v hlave ani ty sám. Preto radi zatvárame dvere v práci, vypíname počítače, objímeme našich milovaných a skrátka vypadneme ďaleko preč, za novými zážitkami.

Občas si skrátka treba nájsť čas sám na seba, ale nebyť sebec. Pustiť sa za neznámym, no byť pritom v bezpečí. Poznáme to veľmi dobre. Oblečenie je na takýchto cestách doslova tvojou súčasťou. Preto vyvíjame stále prepracovanejšie modely. Tretia generácia oblečenia KLIM® Badlands Pro sa posúva k dokonalosti. Redizajn chráničov, nové materiály, zvýšená ventilácia. Toto sú tri kľúčové aspekty, vďaka čomu budeš naše oblečenie vnímať, ako neoddeliteľnú súčasť jazdy na motorke.

Úplne sme zmenili pohľad na problematiku moto oblečenia

KLIM® Badlands Pro sme postavili ako lego. Každý kus materiálu musel byť najlepší a tie najlepšie časti sme spojili dohromady. Keď si oblečieš KLIM® Badlans Pro, okamžite pocítiš rozdiel. Je iný než ostatné bundy. Postavený bikermi pre bikerov, s enormným úsilím zabezpečiť  pre teba tú najlepšiu ochranu, pohodlie, ventiláciu a v neposlednom rade ti naše oblečko dodá pocit istoty.

„Od prvého kontaktu s týmto oblečením dostaneš chuť niekam vyraziť.“

Technológia sa tu spája s dizajnom, ktorý ťa dostane mysľou presne tam, kde chceš byť. KLIM® Badlands Pro nie je iba kus látky. Kdekoľvek na našej planéte budeš cítiť, že ty a Badlands Pro tvoríte jeden celok. Na motorke je to jednoducho tak. Všetko čo sa deje navôkol, je tvojou súčasťou. Pre tento pocit jazdíme a oblečko tu nesmie tvoriť bariéru. Práve naopak, má spájať. Nezáleží na tom, či zložíš svoju hlavu v grand hotely, stane alebo jurte. Nad hlavou je najkrajšie mať „milion star hotel“, krásnu hviezdami posypanú oblohu. Či ponesieš kufre do izby, alebo budeš rozkladať stan vedľa zurčiaceho potoka, kúsky týchto okamihov sa vrývajú nielen do mysle, ale aj do oblečenia. Keď budeš doma sledovať malé odreniny, šúchať vyschnuté blato, alebo čistiť bundu od hmyzu, spomenieš si, aké to bolo vtedy úžasné. Nebudeš riešiť ako tvoj kolega, že na výlete premokol. Takéto nepríjemnosti sa teba týkať nebudú. KLIM® Badlands Pro, to je garancia 100% nepremokavosti, vďaka GORE-TEX® pro shell tri laminátu.

Bezpečné oblečenie na motorku

Spadneš v lese, pri brodení veľkej rieky, šmykne ťa na asfalte. Musíš však ostať v celku. Preto sú naše chrániče rozmernejšie, avšak ich dizajn ti lepšie sadne k telu a skopíruje každý tvoj pohyb. Aby to tak bolo, minuli sme enormné množstvo finančných prostriedkov na nezávislé testy. Keď chceš byť najlepší, musíš pracovať s tým najlepším.

„Ochranu nepotrebuješ cítiť kým jazdíš, ale je tam pre prípad, keď ju budeš potrebovať.“

Prvá vec, ktorú riešiš pri páde, je samotný náraz. Voľbou číslo jeden pre naše chrániče je stále D3O®. Oranžové bloky, ktoré sa ti prispôsobia keď máš Badlands Pro na sebe, ale pri páde stuhnú ako kameň, pretože pohlcujú značnú časť nárazu.

Tretia generácia KLIM® Badlands Pro, sa však na tvoju bezpečnosť pozerá opäť trochu ináč. Áno ochrana je potrebná, ale prečo nenavrhnúť moto oblečenie tak, aby ti pomohlo pádom predchádzať. Chrániče sú väčšie o 44%, zároveň sú až 5x lepšie vetrané. Máme tu totiž D3O® AERO PRO™ chrániče s vlastným ventilačným systémom.

Dokonalá ventilácia, kľúčová vlastnosť dobrého motorkárskeho oblečenia

Poznáš to keď jazdíš v horúčavách. Kvapky potu pomaly stekajú po tvojom tele nadol. Je to súčasť motorkárčenia, no spolu s ňou prichádzajú aj chyby. Organizmus sa ti prehrieva, nie si dokonale sústredený na jazdu. Stúpa riziko, že spravíš nejakú chybu. Preto musíš ostať v pohode, musíš ostať „cool“, s chladnou hlavou a neriešiť nepríjemnosti.

„V týchto situáciách nie je nič lepšie, než využiť prepracovaný ventilačný systém moto oblečenia.“

Dokonalé odvetranie je kľúčová vlastnosť. Fungujú iba systémy s jasne vytvorenými líniami, kadiaľ sa do oblečenia naberie chladný vzduch a odkiaľ sa prehriaty vzduch dostane von. Postav sa do stúpačiek a pocíť ako ťa krásne ovieva. Nerieš hlúposti, otvor vetracie otvory a reguluj svoj komfort. Nebudeme si klamať, keď jazdíme mimo asfalt cítime sa ako pretekári na Dakare. Tiež si dopraj takúto radosť. Nemusíš hneď letieť kilo šesťdesiat po šotoline. Stačí trocha zvíreného prachu a je to tam! V Badlands Pro budeš ako profík, ktorý chladnokrvne zvládne akúkoľvek situáciu.

Odolnosť pri páde na asfalte

V Badlands Pro však budeš hlavne svetobežník. Jazdec prekonávajúci veľké vzdialenosti. Určite stráviš mnoho tisíc kilometrov jazdou po asfalte. Pády na tvrdom povrchu sú veľmi nebezpečné. Nechceš ostať roztrhaný na franforce. To čo pohltia chrániče, musí pobrať aj zvyšok moto oblečenia. Aby sa neroztrhlo, musí odolať enormným silám a teba udržať pokope. Nesmie sa roztrhať, nesmie sa predrať a ty musíš ostať bez škrabanca.

Dlhoročné skúsenosti a množstvo búnd stiahnutých od našich zákazníkov, ktorí bohužiaľ padli, nám dovolili zamerať sa cielene na vylepšenia moto oblečenia KLIM® Badlands Pro. Oblasti, kde bunda a nohavice najviac trpeli, sú zosilnené. Materiál 500D KARBONITE™ je extrémne odolný, pri páde prakticky neroztrhnuteľný.

Ostaň vždy na 100% v suchu – Badlands Pro je moto oblečenie, ktoré nepremokne

Čo považuje motorkár za najdôležitejšie? Predsa ostať v suchu! Poznáš to aj ty sám, ako pekne vie zruinovať výlet, keď si celý premočený. Mokrý víkendový výjazd ľahko prekusneš, ale čo taká dovolenka alebo poriadne dlhá expedícia?

„Nenechaj sa znechutiť počasím, počasie nerieš, vyrieš si oblečenie na motorku, ktoré nepremokne.“

Podľa nás je jediná, skutočne vode odolná voľba, GORE-TEX® PRO SHELL tri laminát. Ten ťa udrží na 100% v suchu za každých okolností. Zmokneš, máš zlú náladu, prechladneš, ochorieš, robíš pri jazde viac chýb a to ťa môže stáť život. Obleč sa tak, aby si ostal suchý. S Badlands Pro budeš zároveň aj dobre odvetraný. Vykašli sa na klasické nepremoky. Sú nepraktické, kým ich na seba natiahneš je pri letných búrkach zväčša neskoro, ale hlavne nedýchajú. Takže sa spotíš, prehrievaš sa, si aj tak mokrý, nervózny a robíš opäť chyby. Neužívaš si jazdu.

Jazdi v KLIM® Badlands Pro, jedinom motorkárskom oblečení, kde máš v jednej vrstve skombinované všetko! 100% nepremokavé a zároveň perfektne odvetrané. Takéto oblečenie ti nik iný neponúkne. Garantujeme doživotnú nepremokavosť.

Badlands Pro nie je obyčajné oblečenie na motorku

Ťažko opísať naše top oblečenie. Príď si ho vyskúšať. Prepracovaný golier, vstavené miesto pre camel bag, úchyty pre udržanie odklopenej krčnej časti bundy, rozmiestnenie vetracích otvorov, pocit keď na seba pozrieš v zrkadle a vieš, že si to naozaj ty.

 

Podmaň si svet zo sedla motorky. Nič ťa nemôže zastaviť, iba ty sám. Zober si vhodnú motorku a to najlepšie oblečko od nás. Prejdeš si pekelnými horúčavami aj neznesiteľným chladom, bude na teba pražiť slnko, pri presunoch budeš šťavnato moknúť. Výbava ťa predsa nesmie sklamať a KLIM® Badlands Pro ťa určite nesklame.